Aktualności

Deweloper Budopol / Aktualności

Podziękowania, 25.05.2017 r.

Instytucie Książki ul. Wróblewskiego 6 w Krakowie, 09.01.2016 r.

27 listopada 2015 przy ul. Wróblewskiego 6 w Kraków zakończyliśmy pracę przy Instytucie Książki - kolegium tłumaczeń. 
Jako Generalny Wykonawca przyczyniliśmy się m.in. do:
- przywrócenie oryginalnej formy architektonicznej budynku dawnej oficyny z 1900  -stworzenia dodatkowej kondygnacji nadziemnej
- odnowienia budynku starej wozowni,
- zautomatyzowania archiwum na książki 
- utworzenia apartamentów dla pisarzy

Foto aktualnosc 5 Foto aktualnosc 5 Foto aktualnosc 5 Foto aktualnosc 5

zobacz wiecej >>

Budowlana Firma Roku 2015., 03.11.2015 r.

Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników BUDOPOL Spółka z o.o., 14.10.2015 r.

Wywiad w magazynie EUROSTYL, 24.02.2014 r.

Panie Prezesie, Budopol to firma mająca bogate tradycje w branży budowlanej. Działacie na rynku od wielu lat. Jakie największe wyzwanie stanęły przed Wami w ciągu ostatnich dwóch dekad? Można ogólnie powiedzieć: musieliśmy przetrwać, nie stracić kontaktu z rynkiem budowlanym, być na bieżąco z aktualnymi technologiami i obecnie stosowanymi materiałami, rozwiązaniami itp. Wielu firmom się nie udało. Zniknęły z rynku. My jesteśmy i budujemy nadal.


Budopol znany jest z inwestycji mieszkaniowych. Jednak w dorobku przedsiębiorstwa są też hotele, szpitale czy banki. Co sprawia, że jesteście w stanie tak skutecznie podejmować różnego typu wyzwania? Na pewno pomaga nam wieloletnie doświadczenie zdobyte w realizowaniu takich inwestycji, utrzymanie kadry inżynieryjno-technicznej o dużym doświadczeniu i stałe szkolenie młodej generacji pracowników dla sprostania tym zadaniom i dla właściwego prowadzenia robót jako Generalny Wykonawca


Foto prezes


Budopol najbardziej znany jest na rynku krakowskim, ale nie tylko. Wasze inwestycje można znaleźć też w innych miejscowościach, a nawet za granicą... Cały nasz dorobek powstał pod różnymi szyldami i nazwami przedsiębiorstwa. To dzięki nam powstały w latach 50-tych osiedla na ul. Mogilskiej, Grzegórzkach, w Borku Fałęckim, Stalowej Woli, Dworach k/Oświęcimia, Kluczach k/Olkusza i historyczne już dzisiaj pierwsze bloki osiedla A-1 wśród pszenicznych jeszcze pól Nowej – Huty.
Kolejne lata to czas olbrzymich wyczynów budowlanych: osiedla mieszkaniowe w Nowej Hucie, Skawinie, Bolesławiu, osiedla krakowskie jak Rydla, Wieczysta, Podgórze, Prądnik, nie licząc żłobków, przedszkoli, szkół i obiektów sportowych (takich jak choćby stadion „Wisły”). W latach 70-tych Budopol zaangażowany był wyłącznie w budowę obiektów użyteczności publicznej, odeszliśmy od mieszkaniówki. Był to również okres eksportowej ekspansji naszego budownictwa. W tym czasie Budopol przy współpracy centrali Instal – Export Warszawa budował rafinerię w Kongo. Spora grupa pracowników Budopol Kraków przy współpracy z Polservisem Warszawa realizowała obiekty w Czechosłowacji i na Węgrzech. Jednak pierwszym znaczącym kontraktem eksportowym dla Budopolu była budowa kompleksu hotelowego „Intouristu” w Kijowie. Budopol był generalnym wykonawcą inwestycji, a w okresie największego spiętrzenia robót na budowie pracowało ok 500 pracowników z Krakowa. Lata osiemdziesiąte dla firm budowlanych w kraju były okresem prawdziwego rozkwitu. Liczba zamówień przekraczała często możliwości wykonawcze przedsiębiorstwa. Do najważniejszych obiektów zrealizowanych w tym okresie należą hotel „FORUM”, Instytut Pediatrii AM w Prokocimu, Ośrodek Polonijny w Przegorzałach, Telewizyjna Wytwórnia Filmowa, Hala Gier Sportowych AWF, szpital przy ul. Skarbowej, Hotel Asystencki AR, AAF i Politechniki Krakowskiej oraz wiele innych. W pierwszych latach działalności Spółki kontynuowaliśmy budowę Szpitala im. L. Rydygiera, obiektów AWF-u, Akademii Rolniczej, Instytutu Farmacji Collegium Medicum. Zbudowaliśmy kilka basenów dla zespołów szkół różnego szczebla, a także sal gimnastycznych i pawilonów handlowo usługowych. Skutecznemu funkcjonowaniu firmy sprzyjały również kontakty zagraniczne, które utrzymywaliśmy z naszymi partnerami w latach 1994 – 2001. Budowaliśmy wówczas na Ukrainie i w Niemczech.


Panie Prezesie, sytuacja na polskim rynku budowlanym nie jest stabilna. Jak Budopol radzi sobie z wynikającymi z tej sytuacji problemami? Jak Pana zdaniem wyglądają prognozy na najbliższe lata? Kryzys w budownictwie trwa. W najbliższym okresie nie widzę szans na poprawę tej sytuacji, chociaż tego z upragnieniem oczekuję. Budopol to może trochę nietypowa firma, bo zamówienia na usługi budowlane to ok. 60 – 70 proc. naszej działalności. Działalności zdecydowanie bez sukcesów ekonomicznych. Zadania pozyskiwane np. w zamówieniach publicznych nie gwarantują nawet minimum zysku – przetargi wygrywa się na cenach minimalnych, najniższych. Ratunkiem dla nas jest te pozostające 30 – 40 proc. produkcji, którą realizujemy jako deweloper budujący na własnych terenach i realizujący własne projekty. Ale jest to recepta na przetrwanie kryzysu w budownictwie, a nie kapitalistyczna ekonomia. Po prostu coś za coś.


Wasz wkład w rozwój polskiego rynku budowlanego doceniono prestiżową nagrodą Budowlana Firma Roku 2013 podczas targów mieszkaniowych w Warszawie. Nie jest to jednak jedyne wyróżnienie zdobyte w ostatnim czasie, bo Budopol od lat jest doceniany nie tylko przez ekspertów...
O jakości naszych usług świadczą liczne wyróżnienia i nagrody włącznie z tytułem „Mister Budownictwa” oraz nagrodą Ministra Budownictwa Ukrainy „za jakość i terminowość usług”. 15 marca 2000 roku, w dniu 55-lecia firmy, została nam wręczona odznaka „Zasłużony dla Budownictwa”. Niewątpliwie sukcesem Spółki jest uzyskanie w styczniu 2005 roku certyfikatu zarządzania jakością ISO – 9001. Wdrożenie i uzyskanie certyfikatu jest dla naszych klientów i partnerów gwarancją wysokiej jakości świadczonych przez nas usług.
Nasze doświadczenie i podejście do spraw związanych budownictwem jest zauważalne przez niemal wszystkie podmioty i instytucje działające w tym sektorze. To nie tylko dyplomy, wyróżnienia, to także stała współpraca przy realizacji inwestycji, pomoc techniczna i naukowa, a także zwyczajne wyciąganie „pomocnej dłoni” w najróżniejszych sytuacjach. Największą jednak nagrodą dla spółki jest zadowolenie klientów i inwestorów, naszych wspólników i pracowników.


Foto aktualnosc 2 Foto aktualnosc 2 Foto aktualnosc 2 Foto aktualnosc 2


Warszawa, 26.11.2013 r.

Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej ogłosiło zwycięzców III edycji ogólnopolskiego Konkursu Budowlanego 2013. Poznaliśmy laureatów w czterech kategoriach: Deweloper Roku 2013, Budowlana Firma Roku 2013, Inwestycja Roku 2013 oraz Materiały Budowlane Roku 2013.

 

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma została jednym z Laureatów Godła: Budowlana Firma Roku 2013 https://www.certyfikacjakrajowa.org.pl/index.php?p=Budownictwo_2013

 

 

Foto budownictwo

 

Zwycięzców w kategoriach Deweloper Roku 2013 i Budowlana Firma Roku 2013 charakteryzuje doskonała znajomość rynku, przekładająca się na kompleksową ofertę, dostosowaną do potrzeb i wymagań klientów.
W kategorii Inwestycja Roku 2013 nagrodzono inwestycje odznaczające się wyjątkową architekturą, zastosowaniem optymalnych i innowacyjnych rozwiązań oraz zapewniające ich użytkownikom komfort i funkcjonalność. Tytuł Materiały Budowlane Roku 2013 przyznano za wysoką jakość oraz bezpieczeństwo rozwiązań technologicznych i materiałowych.

Celem konkursu było nagrodzenie najlepszych firm i inwestycji budownictwa mieszkaniowego, komercyjnego, przemysłowego, infrastrukturalnego oraz producentów, specjalizujących się w materiałach budowlanych. Więcej informacji o konkursie na stronie www.certyfikacjakrajowa.org.pl